OPPIK - příjem plných žádostí byl již dvakrát odsunutý

01.10.2015 10:40

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, jakožto největší dotační program na podporu podnikatelů, opět nezvládá příjem plných žádostí ve stanoveném termínu. Vzhledem k nefunkčnosti informačního systému MS2014+ byl stanoven nový termín pro příjem plných žádostí a to 1. 12. 2015.

Přetrvávající dílčí technické problémy v jednom z modulů systému znemožňují vyhodnotit předběžné žádosti včas a jsou překážkou v efektivním podávání plných žádostí.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek proto požádal ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou, aby týmy obou ministerstev společně urychlily nápravu technických problémů monitorovacího systému a ten mohl bezchybně fungovat od začátku prosince.

"Ministerstvo průmyslu a obchodu bylo prvním ministerstvem, které vypsalo výzvy na nové programovací období. Naší snahou tedy samozřejmě je, aby čeští podnikatelé mohli co nejdříve čerpat prostředky z evropských fondů. Paní ministryni Šlechtovou jsem proto informoval o více než dvouměsíčním odkladu startu příjmu plných žádostí. Během této doby musí dojít k opravení funkčních nedostatků systému, které zpomalují a zdržují vyhodnocování došlých předběžných žádostí. Součástí lhůty musí být i dostatečná doba na testování, aby byly všechny potřebné procesy bez potíží spuštěny k 1. 12. 2015 a podnikatelé tak mohli vkládat své žádosti bez dalšího prodlení. Nabídl jsem paní ministryni, aby se na týdenní bázi scházela pracovní skupina odborníků Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva pro místní rozvoj a agentury CzechInvest a koordinovala jednotlivé kroky při odstraňování nedostatků," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Podle generálního ředitele agentury CzechInvest Karla Kučery by odstranění technických problémů a odladění funkčnosti v jednom z modulů monitorovacího systému MS2014+ nemělo trvat po dokončení vyhodnocení a zpracování předložených předběžných žádostí déle než deset dnů.

 

Zdroj: www.mpo.cz